Pomoc Ukrajině - sbírka potravin

25.04.2022 17:30

(v neděli 24.4. a v pondělí 25.4. na Oratoři v Újezdě u Brna)

 

Milí přátelé,

už od začátku března probíhá ve Střelicích sbírka trvanlivých potravin určená pro ukrajinské občany v zakarpatské oblasti v okolí města Chust. Sbírka je organizována skautským střediskem ve Střelicích. Jeden z vedoucích skautů Filip Drábek celou sbírku koordinuje a osobně vybrané potraviny každý týden odváží do řeckokatolické farnosti v Chustu. Je v osobním kontaktu s knězem Myroslavem Barnychko, který ho informuje o aktuálních potřebách.

V zakarpatské oblasti Ukrajiny se v současné době nachází asi 200 000 lidí, kteří utekli z bojových oblastí a nechtějí opustit svou vlast. Tito lidé jsou ubytováni po tělocvičnách a farách. Potraviny jsou v prostorách fary rozdělovány do potravinových balíčků, které si lidé mohou vyzvednout po předložení dokladů potvrzujícího, že pochází z válečných zón. Pomoc využilo už asi 1300 rodin. Vozí se především tyto potraviny: mouka, těstoviny, rýže, luštěniny, masové konzervy, paštiky, olej, mléko, cukr, dětské výživy, sunar a další. Jeden dovoz je asi 3 tuny jídla. Za jeden den vydají přes 180 balíčků.

 

Pokud vás toto oslovuje a máte zájem, přispějte prosím potravinovým darem.

Tyto dary můžete nosit na oratoř:

  • v neděli 24.4. od 18:30 – 19:30 hod.
  • v pondělí 25.4. od 17:30 – 19:30 hod.

Za případné vybrané finanční dary se nakoupí vše potřebné.

 

V případě dotazu se můžete obracet na Václava Jaška – mob. 737285113, mail: jasekvaclav@gmail.com

 

Velmi děkujeme!!!

 

Potravinova sbirka